Vyhlásenie výsledkov ankety Športovec Prešovského samosprávneho kraja za rok 2022 sa blíži. Stane sa tak už v polovici marca tohto roku. Aktuálne odborná komisia rozhoduje o udelení ocenení v jednotlivých kategóriách. Titul najpopulárnejšieho športovca uplynulého roka je však v rukách verejnosti. Obyvatelia Prešovského kraja totiž rozhodujú o svojom favoritovi v internetovom hlasovaní. Svoj hlas mu môžu odovzdať do 17. februára.

Môže, ale za určitých podmienok. Základom je aby loviaci pri love rýb medzi sebou udržiavali vzdialenosť najmenej 5 metrov, ak sa nedohodnú na menšej vzdialenosti a pri love prívlačou alebo muškárením loviaci medzi sebou udržiavali vzdialenosť najmenej 20 metrov, ak sa nedohodnú na menšej vzdialenosti.

Zdolávanie extrémne náročných prekážok na náročnej trati je základom populárneho športového podujatia Jánske blato, ktoré sa koná každý rok v júni v Strážkach pri Spišskej Belej. Športovci i nešportovci si na toto podujatie musia minimálne rok počkať, pretože kvôli pandémii koronavírusu sa Jánske blato 2020, ktoré sa malo uskutočniť 20. 6. 2020, neuskutoční!

Stránky