Lyžiarske stredisko Vrátna bolo 20. – 21. januára 2018 dejiskom tretieho kola Slovenského pohára žiakov v slalome a obrovskom slalome.

Kežmarok bol zastúpený viacerými lyžiarmi z Lyžiarskeho oddielu MŠK Kežmarok. Pretekov sa zúčastnili i lyžiari z Bulharska, Kazachstanu, Poľska, Lotyšsko.

Slalom

V kategórii Mladší žiaci štartovalo 52 lyžiarov. Z kežmarských lyžiarov sa najlepšie darilo FILIPOVI BRUTOVSKÉMU, ktorý skončil na treťom mieste a vybojoval si 60 bodov do celkovej klasifikácie Slovenského pohára. Juraj Olekšák skončil na 14. mieste a získal 18 bodov, Martin Hrivík na 37. mieste.

V kategórii Mladšie žiačky súťažilo 57 pretekárok. Štartovala tu aj jediná Kežmarčanka Barbora Sopková, ktorá skončila na 24. mieste a zapísala si 11 bodov do celkového hodnotenia.

Celkovo 43 lyžiarov štartovalo v kategórii starší žiaci. Z Kežmarčanov sa najlepšie darilo ALEXOVI CUKEROVI, ktorý skončil na treťom mieste a získal 60 bodov. Do prvej desiatky sa dostal aj Martin Uličný, ktorý skončil na šiestom mieste a získal 40 bodov. Dominik Vrážel tentoraz odstúpil v prvom kole.

V kategórii Staršie žiačky bolo na štarte 34 pretekárok. Na 11. mieste skončila Martina Husárová a získala 24 bodov a na 15. mieste skončila Nina Pažáková, ktorá získala 16 bodov.

Obrovský slalom

V kategórii Mladší žiaci štartovalo až 61 lyžiarov. FILIP BRUTOVSKÝ si opäť vybojoval miesto na stupňoch víťazov. Tentoraz skončil na druhom mieste a vybojoval si 80 bodov do celkovej klasifikácie Slovenského pohára. Na 19. mieste skončil Juraj Olekšák, ktorý získal 12 bodov. Martin Hrivík z pretekov odstúpil.

V kategórii Mladšie žiačky súťažilo 65 pretekárok. Jediná Kežmarčanka Barbora Sopková skončila na 18. mieste. Do celkového hodnotenia Slovenského pohára získala 13 bodov.

Celkovo 47 lyžiarov štartovalo v kategórii starší žiaci. Z Kežmarčanov sa najlepšie darilo Martinovi Uličnému, ktorý skončil na piatom mieste, ktorý získal 50 bodov. Alex Cuker skončil na deviatom mieste a získal 32 bodov. Tretí Kežmarčan Dominik Vrážel skončil na 18. mieste a vybojoval si 14 bodov.

V kategórii Staršie žiačky bolo na štarte 35 pretekárok. Kežmarčanka Nina Pažáková skončila na 13. mieste a získala 20 bodov. Martina Husárová nedokončila druhé kolo.