Ďalšími dvomi pretekmi pokračoval Slovenský pohár v zjazdovom lyžovaní predžiakov. V sobotu 27. januára 2018 to bolo zimné stredisko vo Valčianskej doline a 28. januára 2018 boli dejiskom Martinské hole. Najväčší úspech dosiahla Mia Chorogwická, ktorá skončila v nedeľňajšom obrovskom slalome zo slovenských lyžiarok na najvyššom stupni!

V obidvoch dňoch sa išiel obrovský slalom. Kežmarok bol zastúpený viacerými lyžiarmi z Lyžiarskeho oddielu MŠK Kežmarok. Súťaže mali medzinárodný charakter, pretože lyžovali aj mladí poľskí a českí lyžiari.

 

Sobota, obrovský slalom

V kategórii Mladší predžiaci štartovalo 89 lyžiarov. Z kežmarských lyžiarov sa najlepšie darilo Viktorovi Sloveňákovi, ktorý skončil na 19. mieste. Druhým kežmarským lyžiarom bol Ivan Kuchta, ktorý skončil na 41. mieste. Tretí zástupca Kežmarku Marek Lapšanský nebol klasifikovaný.

V kategórii Mladšie predžiačky súťažilo 76 pretekárok. Jediná Kežmarčanka v kategórii Kamila Lapšanská nebola klasifikovaná.

Celkovo 66 lyžiarov štartovalo v kategórii starší predžiaci. Z Kežmarčanov sa najlepšie darilo Maximiliánovi Brutovskému, ktorý skončil na šiestom mieste. Do prvej desiatky sa dostal aj Ján Jurdík, ktorý skončil na deviatom mieste. Tretí náš zástupca Martin Kuchta skončil na 58. mieste.

V kategórii Staršie predžiačky bolo na štarte 71 pretekárok. Preteky dokončila jediná Kežmarčanka Lenka Eliášová, ktorá skončila na 55. mieste. Mia Chorogwická totiž preteky nedokončila.

 

Nedeľa, obrovský slalom

V kategórii Mladší predžiaci štartovalo 75 lyžiarov. Aj v nedeľu potvrdil Viktor Sloveňák najlepšie umiestnenie z kežmarských lyžiarov. Skončil na 12. mieste. Ivan Kuchta skončil na 34. mieste a Marek Lapšanský skončil na 60. mieste. Michal Šoltýs nebol klasifikovaný.

V kategórii Mladšie predžiačky súťažilo 84 pretekárok. Kežmarčanka Martina Šoltýsová skončila na 34. mieste a Kamila Lapšanská skončila na 63. mieste.

Celkovo 66 lyžiarov štartovalo v kategórii starší predžiaci. Maximilián Brutovsky skončil na 33. mieste. Martin Kuchta skončil na 47. mieste. Ján Jurdík preteky nedokončil.

V kategórii Staršie predžiačky bolo na štarte 64 pretekárok. Výborný výsledok dosiahla MIA CHOROGWICKÁ, ktorá skončila na druhom mieste, pričom preteky vyhrala česká lyžiarka Drápalová. Kežmarčanka na ňu stratila iba 0,03 s. Druhá kežmarská lyžiarka Lenka Eliášová 45. mieste.