Lyžiarske stredisko Jasná bola v dňoch 17. – 18. marca 2018 dejiskom finálového kola Slovenského pohára žiakov v slalome a obrovskom slalome. Kežmarok bol opäť zastúpený viacerými lyžiarmi z Lyžiarskeho oddielu MŠK Kežmarok.

Obrovský slalom

V kategórii Mladší žiaci štartovalo 61 lyžiarov. Z kežmarských lyžiarov sa najlepšie darilo Jurajovi Olekšákovi, ktorý skončil na 16. mieste. Martin Hrivík skončil na 32. mieste, Šimon Figlár na 33. mieste, Marek Kapolka na 35. mieste a Richard Sloveňák na 41. mieste. Filip Brutovský preteky nedokončil.

V kategórii Mladšie žiačky súťažilo až 66 pretekárok. Barbora Sopková skončila na peknom ôsmom mieste. Druhá kežmarská lyžiarka Šárka Vráželová skončila na 41. Mieste.

Celkovo 47 lyžiarov štartovalo v kategórii starší žiaci. Najlepšie sa darilo Alexovi CUKEROVI, ktorý skončil na treťom mieste. Martin Uličný skončil taktiež v najlepšej desiatke, keď skončil na šiestom mieste. Dominik Vrážel odstúpil v prvom kole.

V kategórii Staršie žiačky bolo na štarte 34 pretekárok. Kežmarčanka Nina Pažáková, skončila na 19. Mieste a Martina Husárová na 21. mieste.

Slalom

V kategórii Mladší žiaci štartovalo 59 lyžiarov, ale iba 35 preteky dokončilo! Z Kežmarčanov sa najlepšie daril opäť Jurajovi Olekšákovi, ktorý skončil na 16. mieste. Martin Hrivík skončil na 26. mieste, Filip Brutovský na 31. mieste. Preteky nedokončili títo kežmarskí lyžiari: Richard Sloveňák, Šimon Figlár a Marek Kapolka.

V kategórii Mladšie žiačky súťažilo 60 pretekárok, ale preteky dokončilo iba 40 lyžiarok. Barbora Sopková skončila na 23. mieste a Šárka Vráželová skončila na 34. mieste.

Celkovo 43 lyžiarov štartovalo v kategórii starší žiaci. Až traja kežmarskí lyžiari sa zmestili do najlepšej desiatky. Alex CUKER skončil na treťom mieste, Dominik Vrážel na piatom a Martin Uličný na siedmom mieste.

V kategórii Staršie žiačky bolo na štarte 29 pretekárok. Z Kežmarčaniek preteky dokončila iba Martina Husárová, ktorá skončila na 14. mieste. Nina Pažáková odstúpila v druhom kole.