Piate kolo Slovenského pohára v zjazdovom lyžovaní predžiakov sa uskutočnilo v stredisku Malinô Brdo. V sobotu 10. februára 2018 sa tam išiel obrovský slalom.

Kežmarok bol zastúpený viacerými lyžiarmi z Lyžiarskeho oddielu MŠK Kežmarok. Súťaže mali medzinárodný charakter, pretože lyžovali aj mladí českí lyžiari.

V kategórii Mladší predžiaci štartovalo 83 lyžiarov. Z kežmarských lyžiarov sa najlepšie darilo Viktorovi Sloveňákovi, ktorý skončil na piatom. mieste. Druhým kežmarským lyžiarom bol Ivan Kuchta, ktorý skončil na 41. mieste.

V kategórii Mladšie predžiačky súťažilo 60 pretekárok. Jediná Kežmarčanka v kategórii Radka Sloveňáková skončila na 29. mieste.

Celkovo 60 lyžiarov štartovalo v kategórii starší predžiaci. Z Kežmarčanov sa najlepšie darilo Ján Jurdíkovi, ktorý skončil na jedenástom mieste. Do druhej desiatky sa dostal aj Maximilián Brutovský, ktorý skončil na sedemnástom mieste. Tretí náš zástupca Martin Kuchta skončil na 27. mieste.

V kategórii Staršie predžiačky bolo na štarte 58 pretekárok. Z kežmarských lyžiarok sa najlepšie darilo Mii Chorogwickej, ktorá skončila na štvrtom mieste. Druhá Kežmarčanka Berta Hudinová skončila na 22. mieste.