Kežmarskí futbalisti definitívne spečatili 27. mája 2023 v piatej futbalovej lige v skupine Sever víťazstvo v tejto súťaži. Presvedčivým dvojciferným víťazstvom nad mužstvom FK Šarišské Dravce už dve kolá pred koncom súťaže má Kežmarok bodový náskok, ktorý už žiadne mužstvo ho nemôže získať.

Kežmarskí futbalisti odohrali 21. mája 2023 v piatej futbalovej lige v skupine Sever ďalší ligový zápas. V Bystrom to bol zápas šiesteho mužstva ligovej tabuľky proti lídrovi.

Kežmarskí futbalisti odohrali 7. mája 2023 v piatej futbalovej lige skupiny Sever ďalší zápas jarnej časti. Odohrali ho u najvzdialenejšieho súpera v súťaži v Belej nad Cirochou.

Kežmarskí futbalisti odohrali v nedeľu 23. apríla 2023 v piatej futbalovej lige skupiny Sever ďalší zápas jarnej časti. Za súperom cestovali na Šariš, do obce Župčany.

V sobotu 15. apríla 2023 odohrali kežmarskí futbalisti v 5. futbalovej lige ďalší ligový zápas. Na domácom trávniku privítali hráčov z Nižného Hrušova, ktorí sú na druhom mieste tabuľky.

Kežmarskí futbalisti odohrali v piatej futbalovej lige skupiny Sever 9. apríla 2023 druhý zápas jarnej časti. Za súperom cestovali na Zemlín do obce Soľ.

Prvý zápas jarnej časti 5. futbalovej ligy v skupine Sever odohrali kežmarskí futbalisti 1. apríla 2023 na domácej pôde, ale nebolo to v Kežmarku, ale na umelej tráve v Tatranskej Lomnici. Hralo sa tam preto, aby sa ihrisko v Kežmarku, po poslednom snežení a dažďoch neznehodnotilo.

V minulom roku Slovenský futbalový zväz vyčlenil čiastku 2 550 000 eur pre projekt EURÁ z EURA. Išlo o finančné prostriedky pre pre amatérsky futbal, ktoré ďalej prerozdelili štyri regionálne futbalové zväzy. Finančný príspevok nakoniec dostalo 226 úspešných žiadateľov. Z nich 69 na východnom Slovensku. V našom seriáli sa obzrieme, ako si niektoré kluby vďaka tejto finančnej pomoci zveľadili futbalové prostredie, respektíve zlepšili infraštruktúru na štadiónoch.

Stránky