Počas posledného aprílového víkendu (27. – 28. 4. 2024) sa uskutočnil v Trnave finálový turnaj 2. basketbalovej ligy v kategórii mužov.

Na tento turnaj sa kvalifikovali prvé dve mužstvá, ktoré skončili v tabuľkách po základnej časti v skupinách Východ a Západ. Kežmarok ako víťaz skupiny sa stretol v semifinále proti domácemu celku.

Duel to bol vyrovnaný, no šťastnejší boli domáci basketbalisti. V polčase ešte viedli Kežmarčania 39:37, ale nevyšla im tretia štvrtina, ktorú prehrali o 14 bodov, čo bol základ víťazstva domich Trnavčanov. Vo štvrtej štvrtine si už domáci náskok udržali a tak kežmarskí basketbalisti odohrali o deň neskôr zápas o tretie miesto proti mužstvu z Dolného Kubína.

V tomto zápase si kežmarskí basketbalisti vytvorili výrazný bodový náskok v druhej štvrtine, ktorú vyhrali o 13 bodov. V druhom polčase si tento náskok udržali a duel vyhrali.

MBK Slávia Trnava – BK MŠK Kežmarok 78:69 (22:15, 15:24, 26:12, 15:18)

BK Dolný Kubín – BK MŠK Kežmarok 63:72 (19:16, 12:25, 12:11, 20:20)

Súpiska Kežmarku: Zavacký, Tybor, Sabo, Turček, Janček, Dratva, Tomáš, Turček, Lopušniak, Gajan, Valašek. Tréner: Miroslav Marhefka.