Zápas druhého kola vo volejbalovej extralige žien odohrali 6. 10. 2018 Kežmarčanky v Novom Meste nad Váhom.

Stretnutie sa vyznačovalo vyrovnanosťou a až na jeden set boli koncovky dramatické a rozhodovali detaily o ich víťazoch. Šťastnejšie boli nakoniec domáce hráčky. Tie po jasnom víťazstve v prvom sete videli v tom druhom 24:21, ale Kežmarčanky fantasticky, šesťbodovou šnúrou set vyhrali. To ich ale nenaštartovalo do ďalších setov a v ich koncovkách ťahali za kratší povraz. Ďalšie dva tesne prehrali, preto pod Tatry sa z Považia vracali bez bodového zisku.

VK Nové Mesto nad Váhom – KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (16, -24, 21, 23)

Zostava Kežmarku: Jakábová 27, Kubová 20, Jakušová 15, Morihladková 6, Pisarčíková 5, Zaťková 4, Jagodzińska 3, Smák 1, Janošková, Šromovská, Karašová, Kubičárová. Trénerka: Blanka Špaková.