Úvod ako zo zlého sna zažil kežmarský brankár Denis Godla, ktorý hrá v najvyššej fínskej hokejovej súťaži za KalPa Kuopio, v zápase v meste Hämeenlinna proti tamojšiemu HPK, ktorý sa hral 6. októbra 2018.

Už v piatej minúte bolo 2:0 pre domácich a následne hrali domáci presilovku. Aj keď domáci hráči v nej zasypali Godlu spŕškou striel, aby definitívne zlomili súpera, Kežmarčan podržal svoj tím a udržal stav 2:0 nielen počas presilovky, ale až do konca prvej tretiny. Zdá sa, že hosťom akoby chýbali sily po víťazstve ktoré dosiahli o 24 hodín skôr s Pori 4:2. Ním sa dostali už na tretie miesto v tabuľke.

Domáci boli na pozitívnej vlne a nenechali súperovi pokoj ani v druhej tretine a už po 7 minútach bol stav 4:0, keď štvrtý gól strelili v presilovke už po troch sekundách! Ešte v druhej tretine zvýšili domáci na 5:0, keď na gól prihrával Ján Brejčák a až potom sa tešili z gólu aj hostia, keď sa strelecky presadil Hyvärinen a znížil na 5:1.

Na začiatku tretej tretiny prišlo k šarvátke, keď po nej na trestných laviciach sedelo po troch hráčov. Krátko po nej Ján Brejčák, ktorý hrá v tíme domácich, ponúkol svojim vylúčením možnosť hrať hosťom presilovú hru na zníženie stavu, ale KalPa možnosť zdramatizovať zápas nevyužila. Preto sa záver tretiny už iba dohrával a stav 5:1 sa už nezmenil.

Po štyroch víťazstvách v rade našla KalPa svojho premožiteľa a klesla na štvrté miesto, preto jej určite prídu vhod štyri dni voľna, aby nabrali hráči ďalšie sily na atak na úplné čelo tabuľky.

Na Denisa Godlu išlo v zápase 34 striel, z ktorých 29 chytil, čo je vyše 85 percentná úspešnosť zákrokov.