V druhom kole najvyššej fínskej hokejovej súťaže sa predstavil aj kežmarský brankár Denis Godla.

Prvý zápas najvyššej fínskej hokejovej súťaži prehralo mužstvo nášjo brankára KalPa Kuopio, v piatok 15. 9. 2018, na domácom ľade s Jukurit Mikkeli 3:4 po predĺžení. Prehra na domácom ľade veľmi bolela, pretože ešte dve minúty pred koncom zápasu viedla KalPa 3:1, no nakoniec po góle z nariadeného trestného strieľania prehrala v predĺžení 3:4. V prvom zápase za Kuopio chytal Hovinen, no na druhý zápas, ktorý KalPa nastúpila v Oulu proti miestnemu Kärpät, sa už v bráne Denis Godla objavil.

O prvý gól sa postarali hráči Kuopia, keď využili dve sekundy pred koncom presilovky výhodu o jedného hráča. V siedmej minúte zásluhou obrancu Leskinena viedli v Oulu 0:1. Domáci vyrovnali taktiež po využitej presilovke už o tri minúty a do konca tretiny strelili ešte i druhý gól do siete nášho gólmana a po 20 minútach viedli 2:1.

V druhej tretine sa stav nezmenil, ale našťastie v tretej už áno, keď sa strelecky presadil, a opäť v presilovke, hosťujúci útočník Gymer a vyrovnal na 2:2. Stav sa už nezmenil, pretože ako domáci brankár Vehvilainen, tak aj Denis Godlav bráne Kuopia nepustili ani jeden puk za svoj chrbát.

Rozhodlo sa tak až v predĺžení, v ktorom boli šťastnejší hráči Kuopia. Maďarský reprezentant Sebok v 113. sekunde predĺženia prekonal brankára domácich a KalPa zvíťazila v Oulu 3:2.

Denis Godla si tak hneď v prvom súťažnom zápase Liigy vychytal prvé víťazstvo. V zápase išlo na nášho brankára 27 striel, na hosťujúceho o 10 menej, z ktorých 25 chytil. To znamená, že mal 92 percentnú úspešnosť a mierou vrchovatou sa pričinil o prvé víťazstvo Kuopia v sezóne. Gratulujeme!