Po výbornom výkone v predchádzajúcom zápase, ktorým svojmu mužstvu KalPa Kuopio vychytal prvé víťazstvo v sezóne, dostal kežmarský brankár Denis Godla dôveru trénera i v tom ďalšom. Bol to zápas na domácej pôde (18. 9. 2018) proti tímu Lukko Rauma.

V úvodnej tretine gól nepadol, ale Denis musel až 11-krát zasahovať proti strelám hostí, pričom hosťujúci brankár zasahoval iba sedemkrát. Náš gólman úspešne čelil aj dvom presilovkám a aj preto bol stav po prvej tretine 0:0.

Hostia boli útočnejší aj na začiatku druhej tretiny, keď opäť jasne prestrieľali domácich (1:8), Godla v bráne ale čaroval a výrazne podržal svoje mužstvo. Domáci sa herne trápili a odchod niektorých skúsených hráčov pred sezónou zasiahol až veľmi výrazne do herného prejavu Kuopia. Aj preto mali hostia niekedy až drvivú prevahu. Vyústením tlaku hostí bola ich presilovka, ale ani v nej gól nestrelili a tak aj po 40 minútach bol stav, najmä zásluhou nášho brankára, stále 0:0.

Priebeh tretej tretiny ovplyvnil úvodný gól v sieti hostí. Ten padol už po 50 sekundách v presilovej hre zásluhou domáceho Rissanena. Hostia síce stále dobýjali bránu domácich, ale už po výbornej druhej tretine nemali dostatok síl a auž aj domáci hrali umnejšie a vykrývali priestor pred Denisom Godlom. Keď v polovici tretiny strelil domáci Hyvärinen druhý gól, bolo prakticky rozhodnuté, pretože jednoducho Denis Godla zatiahol roletu! Stav 2:0 sa už do konca zápasu nezmenil.

Kežmarčan Denis Godla si hneď v druhom súťažnom zápase Liigy v sezóne 2018/2019 vychytal prvý shot-out! Gratulujeme! V zápase išlo na nášho brankára 31 striel.