Pred tromi týždňami boli mužstvom s najlepšou formou, dnes sú na opačnom póle, pretože s piatimi prehrami v rade sa mužstvo KalPa Kuopio skĺzlo z tretej na ôsmu priečku a sú mužstvom s najhorším bodovým ziskom.

Po 24 hodinách od piatej prehry v rade, ktorú inkasovali na domácom ľade s lídrom z Oulu, nastúpili hráči Kuopia 20. 10. 2018 aj s kežmarským brankárom Denisom Godlom, v najvyššej fínskej hokejovej súťaži na zápas na ľade Jukuritu v meste Mikkeli.

Keď Miika Roine strelil už po 36 sekundách prvý gól domácich do siete Denisa, nebolo všetko jedno hosťujúcim hráčom. Druhý gól inkasovala hosťujúca KalPa počas oslabenia v 9. minúte. Až strela Mikko Nuutinena v žltočiernom drese Kuopia, ktorým znížil na 2:1 potešila fanúšikov hostí a hneď bolo na striedačke Kuopia veselšie. Začal sa tvrdý boj o každý puk. KalPa mala viac z hry, preto si v druhej tretine v 29. minúte domáci tréner zobral oddychový čas. Pre svoje mužstvo urobil dobre, pretože síce viackrát boli hostia k vyrovnaniu, gól padol do ich siete. O dve minúty po oddychovom čase sa strelecky presadil domáci Vähätalo a Jukurit viedol 3:1. Inkasovaný gól bol tvrdým direktom pre hráčov Kuopia, pretože už o minútu neskôr Asplund zvýšil na 4:1. Potom sa už hostia upokojili a aj preto bol stav aj po 40 minútach 4:1.

Úvod tretej tretiny nenaznačoval, že to hostia s otočením skóre myslia vážne. Domácim totiž ponúkli dve presilovky. Tí ich nevyužili a jednu ponúkli aj hosťom. KalPa hrala tak osem minút pred koncom power-play, ale v hre 6 na 4 gól nepadol. Domáci diváci sa ale piateho gólu v sieti Kuopia dočkali, keď v ďalšej hre bez brankára domáci Hotakainen pečatil dve minúty pred koncom pečatil skóre na 5:1. KalPa tak prehrala už šesť zápasov v sérii.

Na Denisa Godlu išlo v zápase 25 striel, z ktorých 21 chytil, čo je 84 percentná úspešnosť zákrokov.