V sobotu 6. 10. 2018 sa zápasmi druhého kola pokračovala druhá hokejová liga. Kežmarčania cestovali do Trebišova. Po vyrovnanom priebehu zápasu sa po treťom inkasovanom góle, ktorý dostali 13 minút pred koncom duelu nalomili a po štvrtom, o pár sekúnd po ňom, už úplne zlomili a odchádzali z dolného Zemplína s poriadnou nádielkou gólov.

Na začiatku stretnutia sa najskôr gólovo predstavila ikona popradského hokeja Arne Kroták, ktorý v šiestej minúte po spolupráci s Kantorkom a Teplickým otvoril skóre zápasu. Potom mali domáci výhodu dvoch presilových hier, ktoré využili na 50 percent. Vyrovnávajúci gól strelili 29 sekúnd pred koncom tretiny.

Výhodu presilovej hry dostali domáci aj v polovici druhej tretiny, ktorú využili a v 30. minúte bol stav 2:1. Neskôr mali výhodu presilovej hry prvýkrát aj Kežmarčania a dokonca 17 sekúnd aj v hre 5 na 3. Kežmarčania zacítili príležitosť a zvýšenou aktivitou sa domáci dopúšťali ďalších faulov. V závere tretiny mali hostia výhodu o dvoch hráčov vyše minúty, ale gól sa Kežmarku streliť nepodarilo, preto po dvoch tretinách bol stále stav 2:1 pre Trebišov.

Kežmarskí hráči na začiatku tretej tretiny začali veľkou ofenzívou, z ktorej vyťažili jednu presilovku, no ani z tej gól do siete Trebišova nepadol. Následne sa hra trochu rozdrobila ďalšími vylúčeniami, čo vyhovovalo domácim hokejistom. V tomto úseku hry išlo prakticky o to komu sa podarí ponúknutú príležitosť hrať o jedného hráča viac využiť na strelenie gólu. Gól nakoniec padol v rovnovážnom stave, ale keď sa hralo 4 na 4. Strelili ho domáci v 48. minúte a išli do vedenia 3:1. O pár sekúnd neskôr ale Trebišov využil následnú presilovú hru a viedol, stále ešte v 48. minúte, už 4:1. Keď päť minút pred koncom inkasovali Kežmarčania piaty gól do svojej siete, bolo o stretnutí rozhodnuté. Nakoniec Kežmarok odišiel zo Zemplína s poriadnym debaklom, pretože 5 minút pred koncom inkasoval šiesty a tri minúty pred koncom siedmy a pár sekúnd pred koncom stretnutia aj ôsmy gól.

HK 2016 Trebišov– MHK Kežmarok 8:1 (1:1, 1:0, 6:0)

Góly: 19.31 Antal PP, 29.19 Pástor PP, 47.11 Kobeľa, 47.44 Fajčák PP, 54.37 Fajčák, 56.04 Stríž, 56.50 Čopák, 59.37 Gola - 5.04 Kroták (Kantorek, Teplický)

Vylúčení: 7:6. Presilovky: 3:0.

Zostava Kežmarku: Talár – Bednár, Kramár, Žemba, Polaček, Krempaský, Pisarčík, Pícha, L. Svitana, Ištocy, Kopkáš, Teplický, Kroták, Šmihula, Rušin, Oravec, Kantorek, Smolen, T. Jankura, Bukovina. Tréner: Dušan Hudák.