Jukurit Mikkelin dostal poriadnu gólovú nakladačku v Kuopiu. Tunajšia KalPa suverénne zvíťazila 15. 2. 2019 v najvyššej fínskej hokejovej súťaži nad tabuľkovým susedom a opäť sa posunula po hojdačkových výsledkoch na dostrel od play-off. A v bránke bol opäť kežmarský brankár Denis Godla.

Po dvoch prehrách na hosťujúcich klziskách sa predstavili hokejisti KalPa Kuopio aj na domácom ľade. Ich protivníkom bolo 8. 2. 2019 ôsme mužstvo tabuľky Ilves Tampere.

Po turbulentných hokejových dňoch, na prelome rokov 2018 a 2019, počas ktorých sa kežmarský hokej nepochopiteľne dostal až na rázcestie svojej existencie, sa záležitosti okolo hokeja uberajú dvomi smermi.

Po krásnom víťazstve v šesťbodovom zápase v meste Vaasa s tamojším klubom Sport, nastúpili o deň neskôr (2. 2. 2018) hráči KalPa Kuopio, opäť v bránke s kežmarským brankárom Denisom Godlom, na ďalší zápas Liigy, najvyššej fínskej hokejovej súťaže. Tentoraz to bolo v meste Pori, ktorého klub je na poslednom mieste tabuľky.

Dôležitý, šesťbodový zápas odohralo 1. februára 2019 mužstvo kežmarského brankára Denisa Godlu, KalPa Kuopio na pôde Sport Vaasan. Bol to totiž priamy súboj dvoch mužstiev o desiatu priečku, ktorou je miestenkou do play-off v najvyššej fínskej hokejovej súťaži.

Po dvoch víťazstvách nad Jukurit Mikkeli sa KalPa Kuopio predstavila 29. 1. 2019 v ďalšom zápase najvyššej fínskej hokejovej súťaže na domácom ľade proti Lukko Rauma. Bol to súboj dvanásteho a siedmeho mužstva ligovej tabuľky.

Stránky