Sedemnásť atlétov sa zúčastnili behu na 100 m prekážok na Majstrovstvách Slovenska v atletike starších žiakov. Tie sa konali v dňoch 15. – 16. septembra 2018 na Atletickom štadióne Antona Hajmássyho v Trnave.

Atletického šampionátu sa zúčastnil aj člen kežmarského atletického klubu MŠK 1895 Kežmarok Marek Šoltés, a to hneď vo dvoch disciplínach.

Marek vyhral najskôr prvý rozbeh v behu na 100 m prek. v čase 14,69 s, čo bol tretí najlepší čas. Vo finále si pozíciu ale vylepšil, pretože časom 14,31 s skončil na druhom mieste. Na víťaza Lubelca z Liptovského Mikuláša zaostal o 0,2 s.

Druhou disciplínou, ktorú Marek v Trnave absolvoval bol skok do diaľky. Až 18 skokanov sa pobilo o čo najdlhší skok a kežmarský reprezentant tu opäť siahal na medailu. Tá mu o 4 centimetre ušla. Výkonom 585 cm, ktorý skončil vo štvrtom pokuse, sa umiestnil na štvrtom mieste.

K pekným výsledkom mladému kežmarskému športovcovi gratulujeme!